Multiplatform

Vse drugo, kar ne spada v nobeno zgornjo kategorijo.
Odgovori
odisej

Multiplatform

Odgovor Napisal/-a odisej » 14.05.2014 11:31:52

Evo, da mal razveselim redke obiskovalce tega foruma z enim postom.

Delam app, ki teče na Win in OSX. Se da, veliko pa še manjka. Dve stvari, ki sta me ful motili. Ni hintov. Ali sem kaj zgrešil? Scrollbox ne prikazuje scrollbarov, če daš gor več kontrol. Sem mogel celo logiko scrollanja sam pisat. Dvomim tudi, da bo na tem področju kaj veliko še narejenega, ker imam občutek, da jih zanimajo samo še mobilne platforme.

Prav tako probavam napisati celo rešitev z Delphijem. Datasnap server, klienta za iOS in Android. Se da, me pa spet določene stvari motijo. Klienta za Androida sem želel napisati v Javi in Datasnap ti da neko kodo. Žal ne morem poslati streama na server kot vhodni parameter v Datasnap funkcijo. Na Android klientu pisanem z Delphijem, gre brez težav. Prav tako na iOS klientu pisanem v Delphiju.

Ali še kdo ustvarja kaj drugega kot Win32?

zippo

Re: Multiplatform

Odgovor Napisal/-a zippo » 16.05.2014 11:05:52

Ne, jaz ne ustvarjam nič, razen Win32. Že nekaj časa opazujem iOS/Android, vendar se nekako ne morem odločiti. Za DataSnap na internetu berem več slabega kot dobrega, tako da ne vem no...

Pa tudi database komponente Delphija ne uporabljam v obstoječih aplikacijah (uporabljam Zeos-ke), kar je spet dodatno delo, če bi želel preiti na DataSnap.

Glede IOS/Android pa ne vem kaj veliko, bi tudi mene prav zanimalo, če je kdo naredil kako "real world" zadevo in bi tukaj delil kake izkušnje, namige in pasti razvoja.

odisej

Re: Multiplatform

Odgovor Napisal/-a odisej » 17.05.2014 10:09:42

Moja rešitev. Server napisan v Delphiju, iOS napisan v Delphiju.

http://slicksmith.com/slick-inventory/

Odgovori