Ločitev ljudi po spol glede na ime

Vse drugo, kar ne spada v nobeno zgornjo kategorijo.
Odgovori
JesusNinja

Ločitev ljudi po spol glede na ime

Odgovor Napisal/-a JesusNinja » 15.05.2012 13:37:07

Ola !

Zanima me kako bi lahko ločil ljudi po spolu glede na ime. Recimo če je človek Petra Veseljak, lahko sklepamo da je Petra ženska.
Če povzamem nekaj značilk.. recimo imena ki se končajo na A so recimo ženske
- razen nekaterih izjem pri moških(vasja, žiga, matija, mitja..)
- pri ženskah (ines, iris..)
- pri obojih (vanja..)

Imam ogromno tabelo ljudi in rad bi jim določil spol, vsaj tistim za katere sem ziher kaj so.

Na kaj bi moral še biti pozoren ?

yocko

Re: Ločitev ljudi po spol glede na ime

Odgovor Napisal/-a yocko » 15.05.2012 18:55:51

Ob taki delitvi bo precej napak, ki jih boš moral odpravljati ročno. A EMŠO podatkov od teh oseb pa nimaš? Na osnovi tega podatka bi jih ločil 100% zanesljivo.

LP, yocko

Silver_War

Odgovor Napisal/-a Silver_War » 15.05.2012 19:40:45

Kot je yocko napisal je EMŠO najbolj zanesljiva metoda. V primeru, da pa tega nimaš, bi bilo pa verjetno najbiljše, da nekje najdeš seznam vseh imen razvrščenih po spolu. Verjetno bi se ga dalo dobit na statističnem uradu republike slovenije.

Fortuna

Odgovor Napisal/-a Fortuna » 16.05.2012 07:40:02

Obstaja ista imena za priimke in imena.
Pravtako obstajajo ista imena za možke in ženske.
V masi podatkov tega ni veliko obstajajo pa.

lp.

JesusNinja

Odgovor Napisal/-a JesusNinja » 16.05.2012 09:18:51

Hm, ne, emša nimam. Imam št. osebnega dokumenta ampak mislim da mi to ne pomaga dosti. S končnico A sem mislil dobit večino žensk, zraven bi imel seznam izjem.

Pa še en drugi štos je, večina teh ljudi je italijanov.

Ideja je taka da bi naredil več filtrov:
- najprej bi polovil ženske ki se končajo na A (polovil ;) )
- nekatere ženske imajo dve imeni npr Beatrice Anna. iz tega imena vidimo da je ženska (konča z A) ob enem bi pa v tabelo izjem dodal ime ki se ne konča na A, torej Beatrice.
- prikaz imen ki niso šli skozi filter, da se jih da ročno v izjeme (adele, ines)
- prikaz imen ki so šli skozi filter dveh imen s prikazom imena ki se ne konča na A

yocko

Odgovor Napisal/-a yocko » 16.05.2012 09:43:45

Kljub temu pri nekaterih imenih nikoli ne boš vedel, ali gre za moškega ali žensko (Vasja, Saša, Petja...). Kaj boš naredil v tistih primerih? Kakšno naslavljanje v tipskih pismih glede na spol zna biti nerodno: "Spoštovana gospa Petja", pišeš pa možakarju... :mrgreen:

Imaš nerešljivo nalogo. Nekaj napak bo zagotovo ostalo.

zippo

Odgovor Napisal/-a zippo » 01.06.2012 23:43:33

Hmnja.. sicer se strinjam, da bo ročnega dela čez glavo (izjeme, dodajam še jaz eno "Andrea" :) ), vendar je vredno poskusiti, če ne drugega za vajo. Dobro bi bilo, če bi nekje našel seznam imen in spolov, ki bi ga vzel kot referenco.

Sicer pa če ni drugega načina in je treba iti po imenih gledat spole, bi mora na redil multi-pass zadevo in prikaz imen, ki niso šla skozi v seznamu. Uporbanik nato izbere spole za prikazana imena in program gre še 1x skozi celoten seznam z "novim znanjem". Morda bi večkratna iteracija + posegi uporabnika delno rešila težavo.

Če je moje predlog brc v temo, se ne preveč jezit :)

Odgovori