znak č in windows 7 z delphi 7

Vse drugo, kar ne spada v nobeno zgornjo kategorijo.
Odgovori
romano

Odgovor Napisal/-a romano » 03.04.2010 20:31:59

Bom poskusil biti kratek:
Nabavil sem si nov računalnik z instaliranim windows 7. Nanj sem instaliral Delphi 7 in ko sem preverjal, če je vse v redu, naletel na zoprn problem. Medtem, ko je .PAS datoteka povsem pravilna, se iz .DFM datoteke znak #268 ne pretvori v Č temveč v C. Če je v .DFM datoteki naveden direktno znak Č, potem ga tudi Delphi 7 pravilno prebere, drugače ne.
Kolikor vem, je dosedaj Delphi 7 vedno zapisoval znak 'Č' kot kodo #268 v .DFM datoteko, zato ne razumem kaj se je sedaj zgodilo, razen seveda, če je povezano z windows 7. Sicer bi lahko popravil vse datoteke na podlagi novega formata, vendar želim programe popravljati tudi še na drugem računalniku, ki se obnaša "po starem" in bi imel hitro zmešnjavo tako da bi prosil za pomoč oz. kakšne ideje kaj bi lahko bil problem. Aja, rešitve v stilu "pojdi na novo verzijo Delphi-ja" zaenkrat še niso mogoče.

Hvala za odgovor

Silver_War

Odgovor Napisal/-a Silver_War » 04.04.2010 09:55:00

Mislim, da je tu problem v nastavitvah Windows-a. Prvo preveri svoje regionalne nastavitve, saj le te veliko vplivajo na prikaz znakov v besedilih. Kot drugo možnost pa preveri spodaj v opravilni vrstici Ker jezik je izbran kadar je Delphi aktiven (v osperdju). Namreč kolikor sem opazil lahko na Windows7 za vsak zagnan program posebej nastaviš jezik vnosa besedila in s tem ko se premikaš med programi ti Windows sam spreminja jezik vnosa na tistega, ki si ga prej izbral. Tako imaš lahko za vsak zagnan program izbran svoj jezik vnosa. Zelo prav pride če si navanjen za programiranje uporabljat Angleško postavitev tipk. Sicer mislim, da to nebi smelo vplivat na prikaz besedila, vendar pri Microsoftu nikdar neveš.

Uporabniški avatar
krho

Odgovor Napisal/-a krho » 04.04.2010 10:07:35

Samo, če je izbral Sloveninan na začetku namestitve, potem mu je čisto nastavilo vse na Slovenijo. Vklučno s nastavitvami za ne-unicode programsko opremo.
Uredite zbirko filmov, tv serij in iger - http://xcollect.sf.net
Zamenjate leglo virusov s preprostim in naprednim odjemalcem elektronske pošte. - http://www.simail.si

romano

Odgovor Napisal/-a romano » 04.04.2010 12:02:21

Mislim, da je tu problem v nastavitvah Windows-a. Prvo preveri svoje regionalne nastavitve, saj le te veliko vplivajo na prikaz znakov v besedilih. Kot drugo možnost pa preveri spodaj v opravilni vrstici Ker jezik je izbran kadar je Delphi aktiven (v osperdju).
Nastavljeno je povsod na Slovenian, se pa strinjam, da mora biti problem v nastavitvah Windows-ev. Ne vem pa kje.
Namreč kolikor sem opazil lahko na Windows7 za vsak zagnan program posebej nastaviš jezik vnosa besedila in s tem ko se premikaš med programi ti Windows sam spreminja jezik vnosa na tistega, ki si ga prej izbral. Tako imaš lahko za vsak zagnan program izbran svoj jezik vnosa.
Kje pa se to da nastaviti?

Silver_War

Odgovor Napisal/-a Silver_War » 04.04.2010 20:36:38

Isto kot imaš na WinXP v opravilni vrstici zraven ure, tako je tudi v Windows7. Le pri Windows7 je razlika ta, da ko to spreminjaš, spreminjaš le za trenuten aktivni program in ne za vse programe naenkrat tako kot je bilo to na WinXP.

romano

Odgovor Napisal/-a romano » 05.04.2010 13:11:28

Problem sem uspel rešiti, ni mi pa čisto jasno zakaj je pomagalo tako da če ima kdo kakšno idejo kar na plan z njo :)
Videl sem namreč, da je v programu decimalna pika bila pika namesto vejice, čeprav je bilo v regijskih nastavitvah vse pravilno nastavljeno. Potem sem pa v regijskih nastavitvah pod razdelkom 'numbers' izbral opcijo 'Reset' in so se čudežno vse zadeve uredile - tudi znak č se sedaj pravilno pojavlja...

avgustin

Odgovor Napisal/-a avgustin » 05.04.2010 18:16:34

Jaz sem imel podoben problem z Windows 7 in Delphi 7. Pri meni je bil problem v datumih. Čeprav je bilo vse pravilno nastavljeno (jezik, format,...), mi je kjub temu datumski zapis prikazovalo v obliki 31/12/2009 namesto 31.12.2009. Šele ko sem kliknil gumb "Ponastavi", se je sitacija uredila, pa čeprav se v okencih ni nič spremenilo. Mislim da je to Windows Bug.

Še nekaj mojih problemov na katere sem naletel pri uporabi Win 7 in D7:
Na XP-jih si lahko s tipko Backspace izbrisal izbiro iz combobox-a (itemIndex se nastavi na -1). Na Win 7 to ni mogoče. To velja, če je combobox nastavljen kot DropDownList.
Probleme sem imel tudi s hinti. Pojavili so sem tam, kjer sem sam prožil hinte s pomočjo HintWindow. Win7 uporablja večjo pisavo v hintih in razmak med vrsticami je večji. Posledično so bila moja okna za hinte premajhna. Če uporabiš default hint od komponente potem ni problemov.

Odgovori