BDE samostojna inštalacija - program ne deluje

Dbase, sql, paradox in vse drugo kar se tiče baz.
Odgovori
krneki222

BDE samostojna inštalacija - program ne deluje

Odgovor Napisal/-a krneki222 » 24.11.2010 09:05:16

Lep pozdrav,

Imam en velik problem z programom, ki uporablja Delphijev 6 - BDE. Namreč, program bi rad namestil na več računalnikov, ki nimajo inštaleranega Delphija.
Pri tem je treba omeniti, da programa nisem spisal sam, vendar imam dostop do kode programa. Namreč , avtor me je prosil, da se pozanimam glede distribucije BDE-ja etc...

Do zdaj mi je uspelo inštalerati BDE na računalnik, ki nima nameščenega Delphija, ampak program še vedno ne deluje.
Ko želim zagnati ta program, mi javi sledečo napako :

Koda: Izberi vse

Exception EOleSysError in module "Ime programa".exe at 0008A481
Razred ni registriran.
Naprej sem mislil, da se BDE ni registriral v Windows registru pri samostojni inštalaciji, ter sem zato probal vse od manual registration/installation, do uporabe že vnaprej narejenih Install programov, ki samodejno inštalerajo in registrirajo najnovejšo verzijo BDE na računalniku.

Skratka, po dveh dnevih zajebancije sem že počasi pri koncu z živci. Stestiral in uporabil sem že vse načine inštalacije in registracije BDE na računalnik in nič ne deluje. Edino, kar deluje je če pač spet naložim Delphi 6 na računalnik, pol pa spet dela brezhibno.

A ma mogoče to kšno zvezo z Aliasi?

Moram omeniti, da uporabljam Windows 7 in sem tudi že temu primerno sprobal razne BDE Win 7 tutorial inštalacije vendar brez uspeha.

Prosim za pomoč, najlepša hvala

mig640

Re: BDE samostojna inštalacija - program ne deluje

Odgovor Napisal/-a mig640 » 24.11.2010 09:39:01

Nisem prav prepričan da imaš problem v bde.Naredi si enostaven primer z samim dostopom do baze in ga instaliraj.
Čeprav se zdi smešno moja bde instalacija na windows 7 home ni delovala, pa sem si pobral eno z neta in je bilo ok.
Če ti bo enostaven bde program deloval ok, potem se posveti Ole problemu.

krneki222

Odgovor Napisal/-a krneki222 » 25.11.2010 09:26:36

mig640 napisal/-a:Nisem prav prepričan da imaš problem v bde.Naredi si enostaven primer z samim dostopom do baze in ga instaliraj.
Čeprav se zdi smešno moja bde instalacija na windows 7 home ni delovala, pa sem si pobral eno z neta in je bilo ok.
Če ti bo enostaven bde program deloval ok, potem se posveti Ole problemu.
Najlepša hvala za odgovor.

Glede problema, sm dal skupi en enostavn program k uporablja BDE in stvar deluje tako kot je treba tak, da je res neki v kodi unga programa.

Uporabniški avatar
JernejL
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JernejL » 26.11.2010 14:52:36

Mogoče gre za kakšen manjkajoči ocx?

Odgovori