FastReport napotki

Vse v zvezi s tiskanjem, urejanjem izpisov in reporting komponentami.
Odgovori
PeJo

FastReport napotki

Odgovor Napisal/-a PeJo » 29.10.2008 11:37:10

Pozna kdo kakšno dobro stan s tutoriali?

Sicer pa bi rad izvajal nekaj podobnega:
Imam klienta, ki prikazuje podatke v VSTju preko interface-ov (klient dobi podatke v XML obliki) in na podlagi teh podatkov je potrebno narediti različne reporte (tako da ni nobenih povezav na bazo podatkov). Ne bi pa rad uporabil quick reporta.

Sem si prenesel zadjo verzijo FR in pogledal demote, pa ugotovil, da nima designerja v design time ampak ga ima samo v run time?
A to pomeni, da moram naredit report, ga shranit in zraven programa distribuirat *.fr3 datoteke (seveda se podatki polnijo ob predogledu)?
Ali ga kreiram čisto dinamično?

lp,
Peter
Včasih, se ti zdi, da znaš vse .... boom in se zbudiš

yocko

FastReport napotki

Odgovor Napisal/-a yocko » 29.10.2008 13:44:58

Pozna kdo kakšno dobro stan s tutoriali?

Sem si prenesel zadjo verzijo FR in pogledal demote, pa ugotovil, da nima designerja v design time ampak ga ima samo v run time?
FR ima designer tako v design kot v run time-u.
V design time vržeš FR komponento na delphi formo, dvoklikneš na komponento in odpre se ti designer.
Report lahko shraniš v sam delphi dfm file (poglej pod properties samega reporta, ki si ga vrgel na delphi formo) ali pa ga shraniš kot fr3 datoteko, ki jo odpreš kasneje v svojem programu v run time-u.

Če odpiraš fr3 datoteke v run time lahko glede na potrebe nalagaš različne reporte (za različne namene). Vsakega shranjenega seveda v svojo fr3 datoteko.

Designer se mi zdi razumljiv brez navodil, razen če želiš uporabljati script, kjer je nekaj fint (in so navodila dobrodošla).

LP, yocko

PeJo

FastReport napotki

Odgovor Napisal/-a PeJo » 29.10.2008 15:00:07

dvoklikneš na komponento in odpre se ti designer
Hja, tole sem rabil :(

No ostalo pa sem že dokaj naštudiral. Ga bom kar zamenjal s quick report-om.

lp,
Peter
Včasih, se ti zdi, da znaš vse .... boom in se zbudiš

Odgovori