Where have all the flowers gone

Debate o vsem, kar vam pade na misel.
Uporabniški avatar
Lee_Nover

Odgovor Napisal/-a Lee_Nover » 07.05.2010 13:00:17

ma ja .. fortuna spet samo pise pa nic ne pove, vsaj ne v okviru teme.
Pa nehite pisat M$, ker vsi uporabljate in delate na njihovih platformah in s tem tud sluzite! lahko ste samo hvalezni! ce se vam zdijo pa druge platforme boljse, pa izvolite ... drugac pa tiho!
.. my 2 c ..
- I hate noobs -

PeJo

Odgovor Napisal/-a PeJo » 07.05.2010 14:16:50

Pa nehite pisat M$, ker vsi uporabljate in delate na njihovih platformah in s tem tud sluzite! lahko ste samo hvalezni! ce se vam zdijo pa druge platforme boljse, pa izvolite ... drugac pa tiho!
Podpis.
Je pač tako, in s tem se moraš sprijaznit ali pa izbrat drugo orodje (službo?).
Včasih so govorili, da je dobro zamenjati službo na vsake 5 let - če pa že menjaš "programersko orodje", je pa tako, kot če bi menjal službo - enako dobrodošlo.

lp,
Peter
Včasih, se ti zdi, da znaš vse .... boom in se zbudiš

Uporabniški avatar
gabr

Odgovor Napisal/-a gabr » 07.05.2010 14:31:06

Zato ker je dandanes vse več M$ programov že pisanih v .NET-u.
Name three.

Je pa res, da pričakujem veliko spremembo v MS-jevem pristopu do .NET zdaj ko je VS2010 GUI napisan v .NET.

zippo

Odgovor Napisal/-a zippo » 07.05.2010 15:27:51

Po mojih izkušnjah: V .NET-u so napisane predvsem poslovne aplikacije, zato imen res ni veliko. Se pa spomenm enih par: Celotno jedro sistema Luke Koper, sistem davčnega urada v Črni Gori (ja, res, ne smejte se :) ), morda bi se še kaj spomnil, ma ne tako, na hitro. Morda bi še dodal Paint.net kot edino aplikacijo, ki se jo spomnem in je "javna"...

V glavnem: Aplikacije so, samo niso zveneča imena.

Uporabniški avatar
gabr

Odgovor Napisal/-a gabr » 07.05.2010 15:46:05

Ah, ti si mislil na aplikacije za MS. Ja, teh je seveda ogromno.

Jaz sem razumel, da misliš na aplikacije, sprogramirane v Microsoftu.

aoven

Odgovor Napisal/-a aoven » 07.05.2010 19:45:26

Podvprašanje po prebanih odgovorih. Tisti, ki ste menjali na .net, delate kaj? Primarno aplikacije, ki tečejo v browserjih? Ali dela kdo kaj WinForms?
Razvoj se pri nas giblje okrog večnivojskih aplikacij, kar vključuje tako smart cliente kot thin cliente. Tehnološko to pomeni predvsem WPF in Silverlight. Winformse smo uporabili le začasno pri delovnih verzijah za stvari, ki so v WPF-ju še zaostajale po funkcionalnosti. Kot sem menda že omenil, je projekt dolgoročen, zato je čas na naši strani in posledično prevzemanje novih tehnologij manj tvegano, ker lahko vzporedno še zorijo.
Meni se tale .net zdi ena modna muha, kolikor sem lahko prebral, je bil že spočet bolj iz obupa.
Marsikaj od Microsofta se res izkaže za modno muho. Z vsemi ljudmi in nepredstavljivimi resourci, ki jih imajo, si lahko privoščijo, da za vsak early-concept kos softwera naredijo več reklame, kot marsikdo drug za povsem zrel produkt. Ampak .NET že nekaj časa ni več modna muha. Počasi se izteka desetletje, kar je zunaj in nikoli se ni okoli njega dogajalo več kot ravno v zadnjih dveh letih. Ekipa na projektu Mono pa temu z neverjetno hitrostjo sledi (pri kakšni stvari celo prehiteva) in širi igrišče za nas na druge operacijske sisteme in naprave.

Če upoštevam še to, da je .NET platforma s praktično neomejeno izbiro jezikov in možnostjo, da si človek izdela tudi kakšnega čisto svojega ( :) ), osebno ta moment in v prihodnosti ne bi hotel biti nikjer drugje kot natanko tukaj, kjer sem. Od tu namreč dejansko nič ni izven dosega.

Aleksander

kuskus

Odgovor Napisal/-a kuskus » 24.05.2010 13:15:01

Name three.
Vsaj delno so to:
1. Microsoft Small Business Accounting.
2. Biztalk.
3. SQL Server Management Studio.
4. Windows Server Update Services.
5. SharePoint.
6. Team Foundation Server.
7. Xbox Live.

lp,
kuskus

Fortuna

Odgovor Napisal/-a Fortuna » 02.06.2010 09:59:26

.NET platforma s praktično neomejeno izbiro jezikov
Brezdvoma ni to edina smiselna usmeritev za programerja.
Ponudba programerjev bo v tej veji verjetno največja.

Torej bo na ostalih več prostra in zasluška.

Pepe

Odgovor Napisal/-a Pepe » 04.06.2010 08:55:34

Brezdvoma ni to edina smiselna usmeritev za programerja.
Ponudba programerjev bo v tej veji verjetno največja.
Brez dvoma bo treba spremljati do kdaj se bo sploh tako kompleksna stvar kot je SW razvijal na obrtniški način. Kdo pa danes dela avtomobile? Ali je veliko takih podjetij, ki imajo 50 in manj zaposlenih in jih proizvajajo? Za mala podjetja bo ostalo "šraufanje" sw in kak tuning. Izdelava nekih kompleksnih rešitev bo prepuščena velikim. Seveda bo ostal prostor za podizvajalce.
Jaz sem kar črnogled glede tega, sploh kar se tiče poslovnih rešitev. Noben se danes ne postopi pisanja urejevalnika besedila, ker je velikih paketov dovolj. Enako bo v nekaj letih s poslovnimi rešitvami, ki bodo primerne za večino podjetij. Jaz tudi delam večino na M$ platformi in mu zamerim to, da mu mi po eni strani pomagamo prodati operacijske sisteme, bazo podatkov, office itd..., v zahvalo pa nam malo po malo hodi v zelje s svojimi produkti tam, kjer nam do pred kratkim še ni. Oracle ima tudi podobno ima že nekaj let poslovne rešitve...

frenk

Odgovor Napisal/-a frenk » 07.08.2010 21:14:09

3. SQL Server Management Studio.
Vse je sicer OK, tole se pa nisem mogu vzdrzat da ne bi komentiral. Stari profiler za SQL 2000 je deloval(in bil je hiter). Novi v .NETu. Ojoj. Tisti, ki znjim kaj delajo, vedo, o cem govorim( niti navaden multiselect ne dela). Pozresnost? Ko je prizgan ene 5 dni, kar sam od sebe crkne (sigurno se bo najdu kdo, ki bo trdil, da je verjetno kriv moj racunalnik, vem pa da v 2000 ni nikdar crknil). Ce bi MS dovolil uporabo istega profilerja tudi v 2005/2008, ga ne bi nikdar zamenjal...

Programiral sem v .NET-u ASP.NET dizajner - katastrofa je zelo omiljena beseda za dejansko stanje. CF.NET - sploh skoda besed. WinForms - Se je kdo ze kaj ukvarjal z osnovno funkcionalnostjo, *docking*om?

Pri tej temi v celoti podpiram Lipe-ta. Majhno podjetje si dejansko ne more privosciti VS studia. S takim sranjem ne mores preziveti oz. si enostavno nekonkurencen. Je pa fantasticni poligon za razne znanstvenike. Vsebuje ogromno tehnoloskih novitet, samo hudic je vedno v podrobnostih (so hitro umrljive ali pa ze v osnovi ne delajo). In ker so velika SLO podjetja privezana na drzavno pipo, si pac to lahko privoscijo(jah ce bi npr. jest dobil 1.5mio€ dnarja za razvoj evidence kulturnikov al pa kaj na kmetijskem ministrstvu/NLB, bi si tudl lahko prvoscu 10 programerjev namest enga in bi se tud ukvarjali z 10-tier aplikacijami ter tazadnim oh-in-sploh diamond-lightom z vso navlako, k jo dobis zraven in ti tud na kraju pameti ni jasno kaj bi z njo pocel).

Najbolj jezen pa sem na InprBorlCodeGero, ker se dons nocjo nardit enga normalnega orodja za razvoj aplikacij za:
- win64 non-GUI
- native GUI za vsaj eno razsirjeno mobilno napravo
- ter ISAPI-je, ki bi se dali instalirat tudi IIS6 in novejse.

Skratka zdi se mi, da je vse skupaj ena navadna sabotaza. Mogoce pa samo teorija zarote. Zgodba je v celoti podobna izvolitvi nasega ali bivsega ameriskega predsednika. Nekdo je moral zmagat, bogovi so se pa odlocili da to ne bo Delphi. Razloga pa itak ni. Tako, kot ga ni skoraj za nobeno stvar na tem svetu.

Moram povedat da sem bil prav vesel, k so odzagali Nick-a(najvecje njegovo delo je blo update nikoli izpeljanega rodmap-a (heh zadnji kiks je bil celo to, da niti ni vedel da je bil Weaver ze narjen), ter zicanje(nategovanje) zadnjih vernikov za zloglasni SA). Upam da odzagajo se DavidaI(s tisto grdo majco, upam da jo kdaj da dol in opere) in JohnK-ja. Pol pa da to mesto zasede en navaden drzavljan sveta, ki premore vsaj kancek zdrave kmecke pameti.

Ce bi se kdo tega lotil pred 5imi leti, potem bi danes tale forum prekipeval od zivljenja.
LPF

PS
In ker nimamo alterantive, produkti pa morajo biti, potem gremo (smo *posiljeni* it) v .NET (In posledicno ubijamo tudi ta forum.)

Odgovori