Paypal oziroma nakazilo denaraj direktno na račun (pomoč)

Debate o vsem, kar vam pade na misel.
domen80

Odgovor Napisal/-a domen80 » 24.03.2010 10:02:55

Sam redno uporabljam PayPal. Preko paypala sem nakazal za cca. 20k-30k evrov in prejel cca. 10k-15k evrov in do sedaj niti enkrat nisem imel nobenega problema... Za nakazilo na VISA kartico vzamejo 2€ ob vsakem dohodnem nakazilu pa če se prav spomnim 3,9% + 0,35€.
Zlorabljajo tudi KLIK račune in več ali manj so si sami uporabniki krivi za zlorabe(virusi, spy, phishing)...
Če ti vdrejo v paypal račun vidijo samo zadnje 4 številke kartice, če vdrejo v bazo pa je druga stvar...

No če si prepričan, da paypal deluje tako kot mora mi prosim razloži tole:
moj frend je naročil pred letom dni kartico, ki jo je naročil z namenom vertificiranja
na paypal. Opozarjam nikjer je ni uporabil! Če 3 mesece so mu dol pobrali 900 €.
Najprej po malo in to iz drugih lokacij. Njegova banka ga je obvestila, da če je on
kje vplačeval, je reku da ne. Potem jih je vprašal kako so oni to ugotovili:
ker je bilo iz različnih držav vplačevanje.
Nato je zadevo mogel prijaviti na policijo. Policija je ugotovila in banka, da resnično ni vplačal nikjer kot na paypal.
Ugotovili so, da je bila zlorabljena na paypal. Na paypalu so se izmikali, da je to nemogoče.
Kako je nemogoče, če ni nikjer vplačeval denarja kot samo na paypal?

peterv

Odgovor Napisal/-a peterv » 25.03.2010 12:52:32

Povejte mi še to...

Kaj za en sistem uporabljajo recimo trgovine mimovrste in enaa in podobne (ne da bi delal reklamo) ampak me zanima ker vem, da lahko direkt plačaš s kartico?

vuego

Odgovor Napisal/-a vuego » 25.03.2010 12:59:35

Mimovrste (in precej drugih slo spletnih štacun) ima EON megapos. Kakšen sistem ima pa enaa pa ne bi vedel.
Pridem takoj. Godot

_Dejan_
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a _Dejan_ » 25.03.2010 13:21:59

No če si prepričan, da paypal deluje tako kot mora mi prosim razloži tole:
moj frend je naročil pred letom dni kartico, ki jo je naročil z namenom vertificiranja
na paypal. Opozarjam nikjer je ni uporabil! Če 3 mesece so mu dol pobrali 900 €.
Najprej po malo in to iz drugih lokacij. Njegova banka ga je obvestila, da če je on
kje vplačeval, je reku da ne. Potem jih je vprašal kako so oni to ugotovili:
ker je bilo iz različnih držav vplačevanje.
Nato je zadevo mogel prijaviti na policijo. Policija je ugotovila in banka, da resnično ni vplačal nikjer kot na paypal.
Ugotovili so, da je bila zlorabljena na paypal. Na paypalu so se izmikali, da je to nemogoče.
Kako je nemogoče, če ni nikjer vplačeval denarja kot samo na paypal?
Noben način plačevanja ni 100% ziher.
Če imaš denar v denarnici te lahko oropajo in poberejo vse.
Če imaš denar na kartici ti lahko na bankomatu preberejo magnetni zapis/čip kartico in posnamejo PIN številko in poberejo vse.
Če imaš doma v sef-u ti lahko vdrejo v hišo in odprejo sef in poberejo vse.
Če imaš v banki v sef-u lahko vdrejo v banko in ti poberejo vse(npr poglej primer SKB)

Torej kateri način plačevanja je varen?

Še enkrat si preberi kaj si napisal v svojem postu. Torej je tvojemu prijatelju paypal pobral denar? Ne ni, enostavno je nekdo izvedel njegov email in geslo(po možnosti je imel kakšno zelo bedasto enostavno geslo) in mu je nato nekdo drug porabil denar(kupoval različne stvari)...
Jaz v 5-6 letih odkar imam paypal nisem imel nobenega problema, je pa res da si dokaj redno menjam emaile(si naredim takšne ki jih nikjer drugje ne uporablam), gesla...
Lahko pa da je imel na pc-ju kakšenga črva in je ob vnosu mastercard kartice sniffal kaj tipka in si shranil številko kartice(številko kartice in 3 mestno "zaščitno kodo") potem pa lahko iz kjerkoli plačuje in naročuje kot da ima kartico pri sebi...
Zadnjič spremenil _Dejan_, dne 25.03.2010 13:24:48, skupaj popravljeno 1 krat.

domen80

Odgovor Napisal/-a domen80 » 25.03.2010 13:35:23

mimovrste mislim da imajo viso,mastercard

_dejan_: žal ni edini prijatelj, ki se mu je to zgodilo.
mal si prebrskaj na youtube ali po netu kako so udirali v paypal, da ne boste mislili da se zmišljujem.
zakaj so začele obstajati paysafecard? prav zaradi varnosti.

peterv

Odgovor Napisal/-a peterv » 25.03.2010 13:58:39

kaj to pomeni? Je to kakšna storitev na internetu katero se da integrirat? Ali so preko kakšnega megapos-a?

domen80

Odgovor Napisal/-a domen80 » 25.03.2010 14:00:46

kaj to pomeni? Je to kakšna storitev na internetu katero se da integrirat? Ali so preko kakšnega megapos-a?
pokličeš na banko pri kateri maš odprt račun pa reči da bi rad imel plačevanje preko kreditnih kartic na tvojo firmo.
praši kako je s tem, za nkbm sem ti povedal da plačaš 40 € na mesec in to je to...

peterv

Odgovor Napisal/-a peterv » 25.03.2010 14:57:01

Račun imam odprt na unicredit bank.. oni nimajo mastercarda edino kar mi ostane pri njih je to, da mi servis podpira nakazilo na iban/swift račun..

Gledam tudi megapos, ki je uporabljen na kar nekaj straneh..
pri njih je tako, da ti poberejo 3% od transakcije... je pa spet to, da unicredit banke ni na seznamu (bank) s katerimi imajo pogodbo..

lp
Peter

Uporabniški avatar
Runner

Odgovor Napisal/-a Runner » 25.03.2010 15:01:42

Zamenjaj banko torej.

Roman

Odgovor Napisal/-a Roman » 06.05.2010 16:50:49

Pri Mimovrste lahko kupuješ tudi po povzetju. Še bolj enostavno je iti v Ljubljani na Šmartinsko in tam plačati z gotovino.

Odgovori