Paypal oziroma nakazilo denaraj direktno na račun (pomoč)

Debate o vsem, kar vam pade na misel.
peterv

Odgovor Napisal/-a peterv » 23.03.2010 11:48:20

Pozdravljeni..
Zanima me kateri plačilni sistem podpira, da ti plačilni sistem sredstva nakaže direktno na račun in ne na kartico.?

Recimo imel sem v mislih paypal.. ampak oni nakazujejo na kartico.. potem pa če želiš dvignit iz kartice ti zaračunajo še provizijo za dvig 4%..

Moja situacija je sledeča..
imam d.o.o in spletno trgovino.. kako pobrat denar in ga nakazat direktno na račun?
Obstaja kakšen drugi servis, ki to ponuja?

lp
Peter

domen80

Odgovor Napisal/-a domen80 » 23.03.2010 12:05:59

moneybookers

domen80

Odgovor Napisal/-a domen80 » 23.03.2010 12:08:10

aja pa paypal ti ne priporočam iz lastnih izkušenj: uderejo ti, vzamejo cifre tvoje kartice in izkoristijo kartico. tko da paypal ne dajat.
poznam par ljudi k jim je kar zmanjkaval dnar dol.

peterv

Odgovor Napisal/-a peterv » 23.03.2010 12:11:35

Čaki malo..
kako bo zmanjkoval denar? kaj so strojanovi tam al kaj? :)
To prvič slišim...

Gre se za to, da baka unicredit (ki je za en k****) ti lahko izda visa kartico in potem imaš pri dvigu 4% provizijo...

Banka Koper pravi, da na mastercardu nimajo provizije (vsaj tako mi je zatrdila ženska na telefonu)?

Želel pa bi storitev, da mi denar pride na račun IBAN in ne na kartico (če se da)..

domen80

Odgovor Napisal/-a domen80 » 23.03.2010 12:24:01

uporabi moneybookers, ker to ti nakažejo direktno na račun, je pa tak:
če boš mel preko firme in na firmo boš mogel tudi registrirat na firmo za e-denarnico, drugače ne boš upal.
opozarjam pa te, da tudi moneybookers pobere svoje procente, ne vem zdej kok, ampak jih.

če bi rad registriral kot navaden uporabnik ti tudi denar ne bo šopal na tvoj d.o.o. ampak na tvoj osebni račun.

zakaj pa ne vzameš rajši paysafecard ker je najbolj gvišen?
sam delam tudi plačilne sisteme in ti resnično ne odobravam paypala. lahko uporabiš tudi neteller

da se registriraš in vertificiraš moraš vpisat tvojo kartico noter, ko to narediš imajo podatke tvoje kartice,
to pomeni da lahko kartico izkoristijo. ne zaposleni na paypal, ampak profiji ki noter udirajo.

poznam več frendov katerim so to naredili, zato ti že zdaj povem da so izkoristili, denar so sicer dobili povrnjen,
ma kartica je bila izkoriščena.

odisej

Odgovor Napisal/-a odisej » 23.03.2010 14:25:39

Jest sicer uporabljam paypal in mi je ok. Samo sm mogu Viso vzet, na Mastercard si ne morš nakazat denarja.
Mam pa tud na ShareIt. Dobil sem dva čeka in provizija je bla grozna. Zdej sm neki uštimu, da mi gre na račun in se mi je zdelo ok. Res pa je, da tam ne ustvarim prometa ravno veliko, tko da kej več ti ne znam povedat.

domen80

Odgovor Napisal/-a domen80 » 23.03.2010 16:07:55

ja ok, sam se odloči kam boš šel.

Hotel sem povedati, da če boš imel na voljo nakup samo paypal boš s tem zgubu promet, ker verjemi ne zaupajo vsem paypal.
Sam če vidim spletno stran, ki ponuja nakup sam z paypalom se obrnem in grem stran.
Predlagam, da dodaš še ostale plačilne sisteme in naj si kupci sami odločijo kaj uporabiti za nakup.

peterv

Odgovor Napisal/-a peterv » 23.03.2010 20:49:07

Gledal sem tudi plačilne sisteme tipa megapos.. ampak tukaj se pogovarjamo kar o velikih provizijah..
moneybrokers bi uporabljal kot pravna oseba (d.o.o)..

kaj predlagate za "domači trg"? slovenijo? (plačilni sistem?)

domen80

Odgovor Napisal/-a domen80 » 23.03.2010 21:06:34

Gledal sem tudi plačilne sisteme tipa megapos.. ampak tukaj se pogovarjamo kar o velikih provizijah..
moneybrokers bi uporabljal kot pravna oseba (d.o.o)..

kaj predlagate za "domači trg"? slovenijo? (plačilni sistem?)
mislil sem da govoriš za tujino.
v tem primeru ti ne predlagam ne mb in paypala.
če ciljaš na slo trg piši na tvojo banko in jih prašaš da bi rad
plačevali prek kreditnih kartic.

Zakaj?
če imaš v mislih vgraditi paypal, bodo tako ali tako uporabniki morali imeti eno plačilno kartico,
da bodo račun vertificirali.

torej predlagam ti da si urediš plačila preko kreditnih kartic.
če ciljaš slovenijo pozabi na mb in paypal, ker se ne splača.

nkbm ma tako to: da plačaš 40 € na mesec in to je to. pred pol leta so meli take pogoje, zdej ne vem kaki so še pogoji.

poleg tega ti nkbm nudi varno plačevanje kar pomeni, da ti bodo stranke zaupale. namreč ne vidiš podatkov kartic.

tvoj izkupiček gre kar direkt na trr od firme. pozanimi se še malo pri bankah.

meni osebno se zdi najboljša nkbm

_Dejan_
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a _Dejan_ » 24.03.2010 08:41:19

Sam redno uporabljam PayPal. Preko paypala sem nakazal za cca. 20k-30k evrov in prejel cca. 10k-15k evrov in do sedaj niti enkrat nisem imel nobenega problema... Za nakazilo na VISA kartico vzamejo 2€ ob vsakem dohodnem nakazilu pa če se prav spomnim 3,9% + 0,35€.
Zlorabljajo tudi KLIK račune in več ali manj so si sami uporabniki krivi za zlorabe(virusi, spy, phishing)...
Če ti vdrejo v paypal račun vidijo samo zadnje 4 številke kartice, če vdrejo v bazo pa je druga stvar...

Odgovori