USB tipkovnica na prenosniku

Problemi s strojno opremo.
Odgovori
blre

Odgovor Napisal/-a blre » 25.11.2006 17:10:02

Imam težave z vklopom prenosnika. Pritisnem gumb za vklop, ventilator enkrat zalaufa (dela cca. 2 sekunde) in nato prnosnik crkne. Prižigam večkrat in ista pesem.
Čez en dan spet prižgem prenosnik, spet isto. Malo grem z roko po tipkovnici po vseh tipkah, prenosnik se prižge. Ga ugasnem in ga spet ne morem prižgati.

Mogoče se komu sanja kaj je lahko vzrok tem težavam.?????

Pred kratkim sem kupil zunanjo usb genius tipkovnico, ki jo uporabljam na prenosniku in imel nekaj težav z namestitivijo z gonilniki. Je mogoče lahko to vzrok za moje nedelovanje računalnika???

Ko sem prvič priklobil tipkovnico na usb da bom namestil gonilnike mi je računalnik zmrznil.
Nato sem nekako uspel namestiti gonilnike, računalnik je delal normalno z tipkovnico in brez nje 1 teden sedaj pa tole.

Je možno da je kriva tipkovnica, ali je kaj narobe z napajalnikom ali s čem drugim!?
Hvala za odgovore!

LP, Blaž

Silver_War

Odgovor Napisal/-a Silver_War » 26.11.2006 15:48:03

Glede na tvoj opis, bi skoraj rekel da s samo tipkovnico nekaj ni vredu. Da se pa v to prepričaš, pa jo preizkusi še na katerem drugem računalniku.

blre

Odgovor Napisal/-a blre » 26.11.2006 20:47:39

Testiral sem tipkovnico drugje in tudi odstranil gonilnike tako, da tipkovnica verjetno ni kriva.

Pogruntal sem da je nek slabi stik samo ne vem zakaj.
Ko prižgem računalnik moram s prstom pritisniti na ohišje prenosnika malo nad tipkami v liniji tam kjer se nahaja vtičnica za vklop na elektriko in potem se prenosnih prižge.

Verjetno je nek slabi stik med tipkovnico in napajalnikom oz. nevem točno kaj se tam spodaj nahaja. Mogoče kdo ve?

Pepe

Odgovor Napisal/-a Pepe » 27.11.2006 07:42:53

Meni jo ob kakem tresljaju kar mrknil (zmanjkalo elektrike). Na servisu so dejali, da je verjetno kak "hladen lot" in menjali celo matično ploščo. V garanciji seveda...

Odgovori