XML in XP - kaj potrebujem za ogled v Internet Explorerju

Vse kar se tiče programiranja za internet.
Primoz

Odgovor Napisal/-a Primoz » 16.06.2008 13:38:46

Spredaj ni prazna vrstica ampak vrstica s podatkom kje je XSD shema za prikaz dokumenta.
Po XML standardu ne sme biti pred deklaracijo NIČ. Lokacija sheme itak sodi v root node dokumenta v obliki atributa in nima kaj iskati zunaj. Verjetno misliš na <xsl:stylesheet ...>? Ta pa vsekakor sodi ZA <?xml...> deklaracijo.
Ampak na ostalih računalnikih (oz. verzijah IE) ni težav s prikazom tega XML dokumenta, tako da brisanje verjetno ni ravno rešitev.
Če dokument vsebuje kakršnekoli* znake pred <?xml ...> deklaracijo, potem to ni veljaven XML dokument. Odvisno od tega, kako strikten parser v praksi uporabljaš (tudi MSXML se med verzijami razlikuje), se lahko zgodi, da vseeno prideš skozi. Vsak standarden XML parser pa pri takšnem inputu MORA crknit. Torej še enkrat: pobriši vrstico oz. jo prestavi tja, kamor spada.

* - Z izjemo BOM, seveda.

Aleksander
Ok, I get it. Torej sem imel na ostalih računalnikih "srečo", da mi niso vrgli ven napake, ampak vseeno naredili zadevo. Sem že opozoril oblikovalce XML dokumenta na neustreznost, do popravka pa bom uporabil tvoj predlog.

Poročam o posledicah :)

Hvala in lp!
Primož.

Primoz

Odgovor Napisal/-a Primoz » 17.06.2008 15:05:14

No takole - XML datoteko sem popravil (shranil lokalno in prestavil prej prvo vrstico (<?xml-stylesheet type="text/xsl" href=...) v drugo).

Posledica je, da IE7 na Visti še vedno prikaže vse ok, IE6 na XP tudi, IE7 na XP pa malce bolje (sedaj vsaj prikaže osnovo dokumenta, vendar podatkov (številke, zneski, podatki o stranki) pa še vedno ne...)

LP.
Primož.

aoven

Odgovor Napisal/-a aoven » 17.06.2008 16:53:05

sedaj vsaj prikaže osnovo dokumenta, vendar podatkov (številke, zneski, podatki o stranki) pa še vedno ne...)
To bo pa slabo spisan stylesheet. :)

Aleksander

Odgovori