Cudno obnašanje programa

Vse kar se tiče programiranja za internet.
Odgovori
sax15

Cudno obnašanje programa

Odgovor Napisal/-a sax15 » 21.05.2008 14:31:19

Živjo!
Imam eno res čudno težavo in sicer sem napisal aplikacijo, ki pridobi podatke iz določene spletne strani.
Ko aplikacijo zaženem in želim priti do podatkov, mi sporoči napako:
"couldn't connect to host"
oziroma, če uporabim proxy strežnik
"Could not resolve proxy; Winsock library not initialised"
Zadeva ne deluje tudi, če se poskusim priklopiti na localhost (127.0.0.1), kjer deluje ustrezen servis (apache).
Najbol čudno pa je pri vsem tem, da če exe od aplikacije preimenujem (poljubno ime), zadeva deluje normalno!!!
Vse to se dogaja samo na določenem računalniku (na drugih deluje normalno).
Pregledal in izključil sem že tudi Firewall in antivirus.
Kaj bi bil lahko vzrok tako čudnega delovanja?

lp SaX

M.C

Cudno obnašanje programa

Odgovor Napisal/-a M.C » 21.05.2008 14:59:34

Enkrat sem si razbijal glavo z nečim podobnim, exe mi je delal povsod samo ne v direktoriju kjer sem ga imel original skompilanga.

Vzrok: nejkaj v zvezi s tem da oracle baza nekak ne prenaša zadev ki so v direktorijih ki imajo v imenu '(' ali ')'.

Lahko da je pri tebi kaj podobnega.
Order is heavens first rule. Therefore some must be better than the rest.

sax15

Cudno obnašanje programa

Odgovor Napisal/-a sax15 » 21.05.2008 15:32:27

Hvala za predlog.
Sem poskusil skopirati v drug direktorij, pa tudi ne dela.
Baze ne uporabljam.
Poskusil sem exe prestaviti v drug direktorij, pa tudi ne dela. Poskusil sem calc.exe preimenovati tako kot je poimenovan moj program in je deloval normalno.
Poskusil sem tudi preimenovati svoj program z istim imenom (če bi slučajno Delphi pri buildanju naredil kakšen čuden znak v ime), pa ni pomagalo.
Zbildal sem program na drugi mašini in ga prenesel na to, pa spet ni delal.
Čudno je to, da vse funkcije delujejo normalno razen, ko se želim povezati mi vrže tisto čudno napako.

Silver_War

Cudno obnašanje programa

Odgovor Napisal/-a Silver_War » 21.05.2008 17:28:26

Glede na tvoj opis, nek program preprečuje tvojemu programu vzpostavitev povezave. Ti sicer praviš, da si poizkusil izklopit požarni zid in protivirusni program, vendar brez učinka. No če je to strankin računalnik, je velika verjetnost, da ima lahko naloženih več protivirusnih programov, ali pa celo več požarnih zidov (ja tudi to sem že videl). Druga možnost je lahko Windowsova podpora za "Preprečevanje izvajanja podatkov DEP". Če je le ta krivec, mora biti v event logih od Windowsa napisano, da je le ta preprečil izvajanje določene funkcije v tvojem programu (jaz sem se zaradi tega dva meseca mučil, da sem uspel usposobit moj USB BlueTooth oddajnik, ker mi je windows enstavno blokiral gonilnike). Tretja možnost so pa lahko uporabniške nastavitve uporabnika v Windowsu.

sax15

Cudno obnašanje programa

Odgovor Napisal/-a sax15 » 22.05.2008 08:32:13

Evo, pregledal sem event log (pa nič o mojem programu), poskusu sem še izključiti DEP (ne pomaga).
Pregledal računalnik (naložen samo Sophos AV, ki sem ga izključil in nobenega FW, razen default od Win, tudi izključen).
Računalnik je bil predkratkim na novo naložen, ima vse popravke (win XP SP2)
Zanima me katere uporabniške nastavitve si mislim, kje jih lahko nastavim/preverim?

gabr

Cudno obnašanje programa

Odgovor Napisal/-a gabr » 22.05.2008 08:48:50

A internet na tej mašini ti sicer dela?

Kakšne TCP/IP komponente uporabljaš v svoji aplikaciji?

Gp

sax15

Cudno obnašanje programa

Odgovor Napisal/-a sax15 » 22.05.2008 09:04:58

Ja internet dela normalno. Sej pravim, če ta isti exe preimenujem v nekaj drugega (npr. progam.exe v programi.exe) deluje normalno. Tko da skor sigurno ni problem v kodi.
Za TCP/IP komunikacijo pa uporabljam libcurl for delphi (http://curlpas.sourceforge.net/curlpas/index.html).
Na drugih računalnikih pa dela normalno, tudi preko proxy-ja.

gabr

Cudno obnašanje programa

Odgovor Napisal/-a gabr » 22.05.2008 09:23:17

Aja, tole od preimenovanja sem spregledal.

Praviš, da calc.exe dela, če ga preimenuješ v ime tvojega programa. Ampak Calc ne dela nič z internetom. Probaj preimenovat kakšen program, ki uporablja internet, v tvoj program.

Recimo Telnet - poskusi najprej 'telnet 193.2.4.17 80' in bi moral dobiti prazno DOS okno - to pomeni, da je vzpostavil povezavo. Dvakrat pritisni Enter in http na oni strani bo zaprl povezavo.

Potem skopiraj c:\windows\system32\telnet.exe nekam in ga preimenuj in poskusi ponovno.

Kakšno pa je pravzaprav ime tvojega programa?

Gp

sax15

Cudno obnašanje programa

Odgovor Napisal/-a sax15 » 22.05.2008 10:04:51

Hvala za predlog.
Sem poskusil s telnetom, pa mi ni delovalo, sploh se nisem mogel priklopiti preko telneta (verjetno omejitve naše mreže:( ).
Potem sem zadevo poskusil z mozillo, pa je vse delovalo, tudi ko sem jo preimenoval in skopiral v drug direktorij.
Sedaj sem ponovno preizkusil mojo aplikacijo in vojla zadeva zopet deluje!
Res čudno, sedaj sem ponovno poskusil zbildati exe, pa zadeva še vedno deluje :)))

Happy me!

Odgovori