Indy mail in spam assasin

Vse kar se tiče programiranja za internet.
Odgovori
romano

Odgovor Napisal/-a romano » 21.04.2008 09:08:09

V zadnjem času imam problem pošiljanja pošte iz programa, ker prevečkrat ne pride do naslovnika zaradi programa Spam assasin, ki ga uporablja nekaj ISP-jev. Uporabil sem vzorec, ki je bil priložen v primerih za Indy (Maildemo) in ko sem testiral v kakšnih primerih se pošta zaustavlja, sem ugotovil, da Spam assasin nikakor noče spustiti pošte, ki ima priloženo DOC datoteko. Brez problema sprejme ZIP, PDF ali JPG, nikakor pa ne mara DOC datotek.

Ima še kdo takšen problem?

gabr

Odgovor Napisal/-a gabr » 21.04.2008 09:25:33

Tole sicer ni rešitev, ampak - poglej en tak mail, ki ga je SpamAssasin negativno ocenil. Notri zadeva zapiše, zaradi katerih kriterijev je bil mail zavrnjen (vsaj če je SA tako nastavljen in po defaultu je). Potem ti bo mogoče bolj jasno, v kateri smeri brskat naprej.

Gp

romano

Odgovor Napisal/-a romano » 22.04.2008 09:43:19

Tole sicer ni rešitev, ampak - poglej en tak mail, ki ga je SpamAssasin negativno ocenil. Notri zadeva zapiše, zaradi katerih kriterijev je bil mail zavrnjen (vsaj če je SA tako nastavljen in po defaultu je). Potem ti bo mogoče bolj jasno, v kateri smeri brskat naprej.
Sem prosil za poročilo in vse kar sem dobil, je bilo tole:

BAYES_00, MIME_BOUND_NEXTPART, MIME_BOUND_RKFINDY, MSGID_FROM_MTA_ID,
PRIORITY_NO_NAME, SARE_HTML_SUBJ_ISO8859, X_LIBRARY

Vsaj meni to ne pove kaj dosti.

gabr

Odgovor Napisal/-a gabr » 22.04.2008 12:04:16

A gugl ti je crknil?

http://www.ai.is.saga-u.ac.jp/~egashira ... sin/2.64b/

Lahko si tudi instaliraš SaWin32 in testiraš z njim. Boš dobil bolj izčrpno poročilo, če ne drugega.

Gp

romano

Odgovor Napisal/-a romano » 05.05.2008 13:45:44

A gugl ti je crknil?

http://www.ai.is.saga-u.ac.jp/~egashira ... sin/2.64b/

Lahko si tudi instaliraš SaWin32 in testiraš z njim. Boš dobil bolj izčrpno poročilo, če ne drugega.
Hvala za informacije in pomoč. Kaj mi je uspelo dosedaj ugotoviti:

a) SpamAssasin je zelo alergičen na Indy - tako že avtomatsko, če je dodano na mail-u v glavi x-library: Indy oceni sporočilo za manjvredno - mimogrede, ta podatek je avtomatsko priložen in je potrebno spremeniti direktno v source kodo za Indy, če ga želiš izločiti (vsaj kar se tiče verzije 9)
b) obvezno potrebno dodajati v glavo sporočila še x-mailer
c) seveda mora obstajati zadeva in opis v sporočilu

S pomočjo prvih dveh točk mi je uspelo sedaj poslati tudi .DOC priponke skozi, bomo pa pač videli, koliko časa bo to delovalo.

Odgovori