ASP.NET na localhost

Vse kar se tiče programiranja za internet.
Odgovori
PeJo

ASP.NET na localhost

Odgovor Napisal/-a PeJo » 19.12.2007 14:23:17

Zanima me ali je imel že kdo podoben problem.

Primer:
Z D2006 naredim novo ASP.NET Web Application, nastavim ime, lokacijo ter server (IIS). Dobim novo aplikacijo s praznim oknom WebForm1.aspx, dodam gor labelo ter gumb za test strani. Deluje!

Nato, arhiviram obstoječo kodo aplikacije, v aplikaciji dodam še en gumb, prevedem in dela!
Sedaj pa pobrišem celotno kodo aplikacije (vse datoteke) in jih nadomestim s tistimi iz arhiva, prevedem in stvar NE deluje!

Napaka:
Server Application Unavailable
The web application you are attempting to access on this web server is currently unavailable. Please hit the "Refresh" button in your web browser to retry your request.

Administrator Note: An error message detailing the cause of this specific request failure can be found in the application event log of the web server. Please review this log entry to discover what caused this error to occur.
V bistvu je napaka v tem da me ne pusti zraven
This error (HTTP 403 Forbidden) means that Internet Explorer was able to connect to the website, but it does not have permission to view the webpage.
Samo zakaj ne? Kam se vpišejo nastavitve za to stran? Ali jih je mogoče ponoviti na tak način kot to naredi Delphi ob kreiranju nove ASP.NET aplikacije?

lp,
Peter
Včasih, se ti zdi, da znaš vse .... boom in se zbudiš

PeJo

ASP.NET na localhost

Odgovor Napisal/-a PeJo » 19.12.2007 15:18:06

Sem rešil problem.

Virtual direktoriju za določeno asp.net aplikacijo moraš na novo nastavit pravice preko Permissions Wizard --> Select new security settings from template --> Public web site

lp,
Peter
Včasih, se ti zdi, da znaš vse .... boom in se zbudiš

Odgovori