Excel avtomatsko generiranje

Problemi z drugimi jeziki kot so c++, cgi, java, itd.
excel

Excel avtomatsko generiranje

OdgovorNapisal/-a excel » 10.09.2014 11:30:40

Pozdravljeni!

Imam en problem kar se tiče Excelovih tabel in jezika katerega program bere.

Podroben opis problema:
Gre za tekmovanje v streljanju z zračno puško. Kriteriji so skupno število zadetkov (vsota 20 strelov, točkovanje enega strela od 0 do 10) ter razvrstitev na moške ali ženske (samo M in Ž, ker gre za upokojensko tekmovanje in letnica ni tako bistvena).
Moja naloga je, da sestavim tabelo za vnašanje rezultatov, excel potem to sešteje in razvrsti, bodisi preko makra ali pa ročno; ni bistveno.

Kaj bi rad?
Rad bi, da na worksheet1 pišem vse stvari. Na worksheet2 se mi pišejo vsa imena in priimki ter rezultati moških, posamezno. Na worksheet3 pa ženske posamezno. Nato bi jih razvrstil.

Zaenkrat ročno to sploh ni problem in je v bistvu živ dolgčas. Težava je, da jaz približno ne obvladam nobenega nečloveškega jezika; tako do sedanjih izkušnjah pa mislim, da to nebi smel biti tak problem (za nekoga, ki bi to znal).

Problem pa nastane sedaj:
Po 3 tekmovalci se lahko združijo v ekipo. 1. ekipa je tista z največjim številom zadetkov. Seveda avtomatsko razvrščanje sploh ni debata.
Lahko bi poleg tekmovalca napisal še v katero ekipo sodi (e1, e2,...), vendar je spet problem moje neznanje.

Komot lahko uploadam še tabelo na kateri je osnutek.

odisej

Re: Excel avtomatsko generiranje

OdgovorNapisal/-a odisej » 10.09.2014 11:53:29

Če se najde kdo, ki ti svetuje, kako zadevo hitro in enostavno narediti v Excelu, super. Včasih je pa lažje in hitreje napisat kar programček.

drago

Re: Excel avtomatsko generiranje

OdgovorNapisal/-a drago » 15.09.2014 08:27:12

Pozdravljen

Nasvete za Excel dobiš na forumu "Matjazev.net". http://www.matjazev.net/forum/? .
Sam sem ga že večkrat koristil in dobil hitre in strokovne odgovore.

Tvoj problem, se da v Excel-u lepo rešiti.

Poglej teme Filtriranje in Razvrščanje.
Če si na tem forumu, si verjetno vešč programiranja. Lahko napišeš tudi makro v VBA.

Lep pozdrav,
Drago

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov