GDI +

Vse o grafiki, canvasu, directdraw, itd.
TheAljosa

GDI +

OdgovorNapisal/-a TheAljosa » 17.09.2008 14:54:42

Pozdravljeni,

pred časom sem zaradi določenih potreb začel razvijati svoje grafične komponente. Ideja je bila da grafiko oblikujem v Photoshopu in potem v resource naložim in pobiram ven. No zadeva je z malo truda tudi stekla. Za nalaganje in risanje oz. prikazovanje grafike uporabljam GDI+ predvsem zaradi dobre podpore grafičnim operacijam (rotacije, translacije, antialiasing itd itd...), vendar nisem čisto prepričan če sem zadel bistvo. Komponente delujejo vendar je nekaj omejitev z GDI+. (že sama razlika windows 2000, xp, vista itd itd).

Za referenco sem vzel plugine vsti. Tam so GUIi precej dodelani ampak ne vem točno kako jih naredijo oz. kaj uporabljajo... sploh če je pomembno tudi to da dela npr. na MAC. Najbrž ni v akciji GDI+... kaj pa vem... težava je da nimam izkušenj s čim naj se lotim.

Zanima me če kdo pozna te stvari da bi mi lahko malo svetoval oz. da bi lahko izmenjala mnenja...

Evo takole izgleda Slika

Lp
Aljosa

Uporabniški avatar
gabr

GDI +

OdgovorNapisal/-a gabr » 17.09.2008 15:10:53

Vsekakor je videti zelo lepo.

Drugega komentarja pa ne morem dat, ker takih reči ne delam niti ne uporabljam.

Gp

TheAljosa

GDI +

OdgovorNapisal/-a TheAljosa » 17.09.2008 16:05:12

Ja sej zadeva lepo deluje pa tud lepo izgleda, samo dosti ljudi mi je že odsvetovalo uporabo GDI+ zaradi kompatibilnosti z OS (Microsoft) in to da je vezano samo na Windows. Razmišljal sem tudi o OpenGL vendar se mi zdi potratno da bi ena komponenta uporabljala OpenGL ostalo pa ne... OpenGL je boljše uporabiti tako da je celotna aplikacija OpenGL ravno tako smatram da je z DirectX.

Vedno občudujem VSTi plugine kjer je GUI vrhunski, izredno lepi knobi, sliderji, grafi in me je vedno zanimalo kako je to narejeno, predvsem je tudi dober performans pri rotaciji, translaciji teh gumbov... do sedaj so bila zgolj namigovanja nisem pa še srečal človeka da bi mi dejansko namignil kako in kaj je to narejeno. Vendar drugega ne poznam kot GDI in GDI+. Je pa zanimivo da glede na to koliko opozarjajo, da je GDI nekako samo za Winse, zanimivo dejstvo da so ponavadi plugini tako za WIN kot MAC mašine, po vsej verjetnosti je to prevedeno z različnimi prevajalniki vendar grafika na obeh platformah ostaja enaka.

Uporabniški avatar
krho

GDI +

OdgovorNapisal/-a krho » 17.09.2008 16:14:04

Uredite zbirko filmov, tv serij in iger - http://xcollect.sf.net
Zamenjate leglo virusov s preprostim in naprednim odjemalcem elektronske pošte. - http://www.simail.si

TheAljosa

GDI +

OdgovorNapisal/-a TheAljosa » 17.09.2008 19:07:51

Hvala za idejo. Sem si pogledal Cairo. Izgleda kul. Sem pa medtem našel tudi Graphics32 knjižnice oz. komponento. Sem si jo prenesel in malo preizkusil in izgleda precej dobro. Vzpodbudno je tudi to da je kompatibilna z lazarusom in kylixom zato ne pričakujem da bi bile pretirane težave z Free pascalom... no ja ne bom prehiter, se bom rajši še malo v jezik ugriznil. ;)

So mi pa vsekakor všeč performansi Graphics32 pa nič kaj dosti nima z GDI+ veze...

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov