Where have all the flowers gone

Debate o vsem, kar vam pade na misel.
Fortuna

OdgovorNapisal/-a Fortuna » 07.05.2010 09:43:18

Ja in? Zadnjih 15 let nisem enkrat sodeloval z naročnikom, ki bi imel poslovne programe na linuxu ali na bohnedaj svetamarička na macu.

Če bi bol natančno prebral bi opazil da aplikacije teče na
Win32
Win64
Linux32
Linux64
Mac32
Mac64
Te applikacije so podatkovno navzkrično popolnoma povezljive.
Redkokdaj se stranka odloči samo za Linux inštalacijo,
Poprečni stranki dol visi, kaj je v ozadju Linux, Mac ali win.
Njo zanima samo uporabna vrednost programa, ki želi uporabljati in
koliko to stane program + računalnik.

Vedno gre za kombinirane inštanalacije.
V naslenjem letu planiram, da bo mojih linux inštalacij več kot Win.
Mac pa z novimi artikli preseneča, tako da je zelo verjeto,
da bom do konca leta pripravil prve delne inštalacije tudi na Mac OS predvsem na hadware , kjer
je Mac edini ali cenejši od konkurence.

Stranke ki se ukvarjajo z glazbo in filmi brez Mac os negre.
Ta trg v sloveniji ni majhen in se med mladim zaradi iphone povečuje.
Orodja, ki v svojem konceptu ne podpirajo vseh operacijskih sistemov na dolgi na zelo majavih tleh.
Ok.
Ta tema je za mene končana.
lp.

Fortuna

OdgovorNapisal/-a Fortuna » 07.05.2010 09:54:29

Zadnjih 15 let nisem

Programer ali poslovnež, katerekoli branže hitro pristane na smetišču, če se ukvarja preteklostjo.

Znan Japonski rek pravi, da je zmagovalec tisti,
ki planira dovolj daleč v naprej, in
potem usmerjno deluje proti končnemu cilju.
lp.
Zadnjič spremenil Fortuna, dne 07.05.2010 09:56:24, skupaj popravljeno 1 krat.

zippo

OdgovorNapisal/-a zippo » 07.05.2010 09:59:50

Samo japonci so vojno izgubili kljub planiranju.. ;)

Uporabniški avatar
Lipe
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Lipe » 07.05.2010 10:24:32

zmagovalec tisti, ki planira dovolj daleč v naprej, in potem usmerjno deluje proti končnemu cilju.

Saj bi človek planiral dolgoročno, ampak ko razmi microsofti vglih vsak mesec lansirajo nekaj novega in prisegajo, da je to tisto pravo, čez ene par let pa oops, sorry, to tehnologoji smo opustili. Zato sem pa tolk tečen tukile. Meni se tale .net zdi ena modna muha, kolikor sem lahko prebral, je bil že spočet bolj iz obupa. Samo vidim, da mogoče tudi nimam prav, kaj pa vem.
Nič ni nič, pa tudi nekaj ni bogve kaj.

zippo

OdgovorNapisal/-a zippo » 07.05.2010 10:33:24

Lipe, po mojem bo .NET z nami še doolgo. Sam sem bolj na Delphi-jevi strani, ker sam pač nimam nekih velikih projektov, a v službi je popolnoma obratno. Vse, kar se pri nas uporablja je M$: MSSQL, IIS, C#,... itd. V bistvu je naše podjetje 100% odvisno od muh M$-ja. Sam programiram v C# in moram povedati, da s tem nisem preveč zadovoljen. To z "ooohh in sploh" in nato" ops, sorry" drži, samo podjetja s tem shajajo (beri: posredujejo naprej). Pri nas delamo na večjem projektu in delo z Visual Studiem (2008) je občasno prava nočna mora (napake, pooočaaaasnost,... itd.), okolje je počasno, recyclanje (pogooglaj) je (pre)pogosto in končni izdelki performančno niso glih neki biserji (da o porabi rasource-ov ne govorim). Je pač tako, in s tem se moraš sprijaznit ali pa izbrat drugo orodje (službo?).

Seveda so to le osebne izkušnje in to ne pomeni, da je pri vseh tako - to je tako le zame.

Silver_War

OdgovorNapisal/-a Silver_War » 07.05.2010 12:01:08

Meni se tale .net zdi ena modna muha, kolikor sem lahko prebral, je bil že spočet bolj iz obupa. Samo vidim, da mogoče tudi nimam prav, kaj pa vem.

Ko sem jaz prvič bral o .NET-u se mi je tudi zdel samo modna muha, vendar pa je dandanes to popolnoma drugače. Zakaj? Zato ker je dandanes vse več M$ programov že pisanih v .NET-u. Zato ker M$ .NET razvija bolj zase kot za druge, da pa še vedno pušča drugim, da ga enostavno uporabljajo, saj si s tem dejansko povečuje razvojno skupino, sicer ne direktno. Kar mislite recimo, da se zgodi, če nekdo z uporabo .NET-a, razvije nekaj inovativnega? Ker M$ razvija .NET in ima tako tudi odlično poznavanje le tega, lahko veliko lažje z uporabo Reverse engenering-a dobi izvorno kodo za to inovacijo, jo potem nekoliko spremeni in potem lažje objavi kot svojo, ali pa vsaj kot implementacijo te novosti. In če dobro pogledate, M$ praktično ne ponuja nekih svojih novosti. Veliko več novosti se prej pojavi na drugi OS kot pa na Windows-ih. Kot primer recimo vzamimo 3D namizje. Če se prav spomnem je Ubuntu že od samega začetka ponujal 3D namizje in to je bilo še v času, ko je bil razvoj Viste še v povojih.

Fortuna

OdgovorNapisal/-a Fortuna » 07.05.2010 12:04:07

japonci )

Japonci so gospodarska velesila, pa praktično nimajo rudnih bogastev.

odisej

OdgovorNapisal/-a odisej » 07.05.2010 12:25:11

Ves vesel, ker sm vidu, da so novi odgovori in da bom verjetno dobil odgovor na podvprašanje od koga, katerega mnenje na tem forumu cenim, potem pa berem o Japoncih...

Fortuna

OdgovorNapisal/-a Fortuna » 07.05.2010 12:38:58

V grobem vidimi orodja
Primarno aplikacije, ki tečejo v browserjih? .

in orodja
WinForms?.
.

Te dve veje se po zmogljivosti počasi pripribližujeta in prepletata. (Verjetno se bosta, kdaj v prihodnosti združili)
Vendar ni videti, da bi katera od vej uničila, katero koli od teh vej.
Sedaj imata še obe veje močan razvoj.
Vsaka veja ima svoj krog kupcev.
Jaz definitivno gradim na veji
WinForms?.
.
Za obe veji preprosto nimam časa in volje.
lp.

zippo

OdgovorNapisal/-a zippo » 07.05.2010 12:41:48

Jaz delam Asp.net in nekako gre, čeprav se delo ogromno zatika (težave v različnih browserjih še niso preteklost).

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov